Štedré bonusy pre zamestnancov. Nábytkárska firma na Slovensku rozdala 1,9 milióna eur pre svojich ľudí

Spoločnosť Ikea na Slovensku dosiahla vo svojom minulom finančnom roku obrat 142,4 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o deväť percent. Obchodný dom v Bratislave zároveň privítal o 13 % viac návštevníkov než vlani. Na stredajšej tlačovej konferencii k výsledkom za obdobie od septembra 2022 až augusta 2023 to uviedla riaditeľka obchodného domu Lucia Klečková.

24.01.2024 11:36
Plánovacie štúdio IKEA v Košiciach Foto:
Plánovacie štúdio IKEA v Košiciach.
debata (1)

Bratislavská predajňa privítala podľa Klečkovej vo finančnom roku 2023 viac než 2,4 milióna návštevníkov, čo predstavuje nárast o vyše 310.000 návštev oproti minulému finančnému roku. Priemerná hodnota jedného nákupu v obchodnom dome bola 78 eur, pri nákupe online 216 eur.

Znižovanie cien

Prioritou do súčasného finančného roku je podľa nej cenová do dostupnosť. „Minulý rok na jeseň Ikea na slovenskom trhu dlhodobo znížila ceny viac ako 3100 výrobkov naprieč oddeleniami. Zákazníci tento krok ocenili, čo sa v prvom štvrťroku prejavilo medziročným nárastom záujmu o novozľavnené výrobky o takmer 10 %,“ uviedla Klečková.

Najväčší nárast predaja výrobkov s novou nižšou cenou je podľa Ikey viditeľný v kategóriách textílie (o viac ako 71 %), detský sortiment (o viac ako 41 %) a sedacie súpravy (o viac ako 33 %).

Štedré bonusy

„Uvedomujeme si, že náš finančný rok by nebol taký úspešný bez našich 559 zamestnancov, ktorí s nami pomáhali zákazníkom vytvárať, upravovať a skrášľovať ich domov tak, aby vyhovoval ich životnému štýlu a potrebám,“ zdôrazňuje Lucia Klečková.

Od januára 2024 spoločnosť svojim zamestnancom zvýšila platy v priemere o 7 % a tým, ktorí splnili nastavené ciele pred Vianocami vyplatila One IKEA Bonus v celkovej výške 1,1 milióna eur. Tí zamestnanci, ktorí sú v spoločnosti IKEA zamestnaní dlhšie ako päť rokov, dostali aj príspevok na penzijné pripoistenie prostredníctvom vernostného programu Tack!. Celkovo do týchto troch finančných bonusov IKEA investovala 1,9 milióna eur.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Ikea