Čínsky internetový megaobchod Alibaba chce v Turecku investovať miliardu dolárov

Väčšina z plánovanej investície bude smerovať do logistického uzla na letisku v Istanbule a dátového centra v blízkosti tureckého hlavného mesta Ankara.

08.01.2023 14:17
Alibaba Foto: ,
Alibaba plánuje pre expanziu v Európe využiť Turecko.
debata

Čínsky gigant v oblasti elektronického obchodu Alibaba Group Holding investuje v Turecku viac ako 1 miliardu USD (952,38 milióna eur) do logistického uzla na letisku v Istanbule a dátového centra v blízkosti tureckého hlavného mesta Ankara. Uviedol to prezident spoločnosti Michael Evans v rozhovore, ktorý v nedeľu zverejnili turecké noviny Sabah.

Evans v rozhovore povedal, že spoločnosť sa obzerá po investíciách v Európe a na Blízkom východe a Turecko považuje za veľmi silnú výrobnú základňu. „Máme seriózny investičný plán na letisku v Istanbule. Môžeme vyhodnotiť plány na export elektronického obchodu odtiaľto do Európy, na Blízky východ a Ďaleký východ,“ povedal Evans.

Očakáva sa, že rozšírenie obchodnej a cloudovej divízie Alibaby zvýši príjmy spoločnosti. Evans, bývalý riaditeľ Goldman Sachs Group, naliehal na Turecko, aby zlepšilo reguláciu v elektronickom obchode a odstránilo „určité nedostatky na zabezpečenie spravodlivej hospodárskej súťaže“, napísali noviny Sabah bez ďalších podrobností. Okrem logistického uzla na istanbulskom letisku, najväčšom v krajine, plánuje čínsky gigant vybudovať v Temelli, neďaleko hlavného mesta Ankara, najväčšie turecké dátové centrum.

debata chyba
Viac na túto tému: #turecko #Istanbul #internetový obchod #dátové centrum #Alibaba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy