Rodinný podnik hokejistu Mariána Hossu expanduje. Pod Tatrami rozšíri výrobu

Priamo vo výrobe by malo byť zamestnaných 207 zamestnancov, ďalších 51 v administratíve.

02.08.2022 14:36
Marián Hossa Foto:
Marián Hossa.
debata (1)

Spoločnú investíciu vo výške približne 20 miliónov eur plánujú vo Veľkej Lomnici v okrese Kežmarok dve spoločnosti. Prvou je výrobca textilných produktov Falke Slovakia, druhou potravinársky výrobca Hossa family. Na území, ktoré tvorí súčasť budúcej priemyselnej zóny obce, chcú vybudovať výrobný areál. Podľa zámeru, ktorý už firmy predložili na posúdenie vplyvov na životné prostredie (tzv. EIA), je účelom vybudovať nové výrobné kapacity, ktoré pokryjú ich rozvojové potreby. V zámere sa tiež spomínajú stovky zamestnancov.

Výrobný areál má byť postavený v juhozápadnej časti katastra obce v smere na obec Mlynica. Pozostávať bude z dvoch výrobných prevádzok, vrátane výrobných hál, a súvisiacej dopravnej a technickej infraštruktúry. Začiatok výstavby je naplánovaný na jún budúceho roka, hotová by mala byť v apríli 2024. Areál bude dopravne napojený na štátnu cestu a to prostredníctvom novovybudovanej obslužnej komunikácie.

Spoločnosť Falke, ktorá má zastúpenie v šiestich krajinách sveta a od roku 2010 pôsobí aj vo Svite, chce vo Veľkej Lomnici vyrábať vysoko kvalitné funkčné a moderné oblečenie. To bude zahŕňať sortiment produktov od jednoduchých pančúch až po technicky zložité športové ponožky a papuče. Celková výmera navrhovaného areálu predstavuje takmer 25-tisíc metrov štvorcových. V závode by podľa zámeru malo pracovať 350 zamestnancov vo výrobe, v rámci administratívy sa počíta s dvanástimi zamestnancami.

Druhý investor, výrobca mrazených múčnych a obaľovaných výrobkov Hossa family, spustil v roku 2009 do prevádzky novú výrobnú halu v priemyselnom parku v neďalekom Poprade. Teraz plánuje v Lomnici výrobu potravinárskych výrobkov, ako sú balené mäsové potraviny, múčne polotovary a obaľovaný sortiment. Jeho výrobný areál bude zaberať viac ako 41-tisíc metrov štvorcových. Priamo vo výrobe by malo byť zamestnaných 207 zamestnancov, ďalších 51 v administra­tíve.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Potraviny #Marián Hoss
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy