Vojna na Ukrajine ochromila bratislavský Volkswagen. Automobilka prerušila výrobu

Nedostatok polovodičov, ako aj výpadok dodávok pre konflikt na Ukrajine spôsobili zastavenie výroby bratislavského Volkswagenu. Ako pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, začiatkom tohto týždňa, v pondelok a utorok, je prerušená výroba vo všetkých segmentoch.

22.03.2022 09:24
Zuzana Čaputová na návšteve Volkswagenu Foto:
Zuzana Čaputová na návšteve Volkswagenu
debata (112)

„Výrobný plán sa priebežne prispôsobuje v závislosti od dostupnosti dielov. Dôvodom je pretrvávajúci dlhodobý celosvetový nedostatok polovodičov v dôsledku pandémie koronavírusu v kombinácii s čiastočným výpadkom dodávok niektorých dielov v súvislosti s dianím na Ukrajine," objasnila.

Ako dodala, Volkswagen Slovakia situáciu naďalej pozorne sleduje a priebežne vyhodnocuje. „Koncernový nákup je v intenzívnom kontakte s postihnutými dodávateľmi a preveruje alternatívne riešenia," uviedla.

psa trnava, auto, automobilka Čítajte viac Dodávky vzácneho plynu z Odesy a Mariupoľa skolabovali. Čo to znamená pre autá či počítače?

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov. Nemecká automobilka u nás počas tridsiatich rokov investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila viac ako 6 miliónov vozidiel. Okrem áut vyrába na Slovensku prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

112 debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy