Pri Martine končí výrobný závod. O prácu prídu stovky ľudí

Adient je svetovým lídrom vo výrobe sedadiel pre automobily

23.08.2021 15:57
Adient Foto:
debata (16)

Dodávateľ automobilového priemyslu Adient potvrdil plán na ukončenie výroby v závode Trim Leader, a.s. v Košťanoch nad Turcom. To je naplánované postupne až do septembra 2022 a dotkne sa všetkých 442 pracovných miest v závode. Ako informuje samotná spoločnosť, zamestnancom chce pomôcť pri hľadaní nových pracovných príležitostí. Adient, ako jeden z akcionárov, im napríklad ponúkne približne 60 pracovných pozícií vo svojich výrobných závodoch na Slovensku.

„Globálny automobilový priemysel, ako aj spoločnosť Adient ako dodávateľ, čelia ďalšiemu znižovaniu výroby v dôsledku stále napätejšej situácie na trhu. Napriek v reakcii na túto situáciu realizovaných opatreniam, je výrobná kapacita závodu v Košťanoch nad Turcom aj naďalej nevyťažená," objasňuje firma svoje rozhodnutie.

Milan Krajniak Čítajte viac Budúcoročná minimálna mzda bude na úrovni 646 eur mesačne

Zároveň dodáva, že keďže výroba v tomto závode nie je z pohľadu nákladov, vrátane mzdových, konkurencieschopná pri získavaní nových zákaziek, rozhodli obaja akcionári, ktorými sú Adient s 51 %-ným podielom a Toyota Boshoku Europe NV, o jej ukončení.

Adient je svetovým lídrom vo výrobe sedadiel pre automobily. V 32 krajinách po celom svete prevádzkuje 202 výrobných a montážnych závodov, pričom zamestnáva približne 77 000 zamestnan­cov.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #závod #automobilový priemysel #Adient
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy