Doležal odvolá predsedu predstavenstva bratislavského letiska Mateja Hambálka

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal odvolá predsedu predstavenstva bratislavského letiska Mateja Hambálka. Dôvodom je strata dôvery, ale aj neuspokojivé vysvetlenie pochybností pri manažérskych rozhodnutiach, o ktorých ministerstvo dopravy informovalo minulý týždeň. O novom šéfovi Letiska M. R. Štefánika bude rezort dopravy informovať verejnosť v najbližších dňoch. Ako ďalej informoval riaditeľ odboru komunikácie ministerstva dopravy Ivan Rudolf, na uvoľnené miesto člena predstavenstva sa uskutoční výberové konanie.

17.05.2021 13:05
Andrej Doležal Foto: ,
Minister dopravy Andrej Doležal
debata (1)

Posledné zmeny vo vedení bratislavského letiska boli vykonané začiatkom apríla. Minister Doležal nevidel pri vymenovaní Mateja Hambálka do čela letiska problém v tom, že je synom poslanca Národnej rady SR Augustína Hambálka za stranu Smer-SD, ale priznal, že pri menovaní bol nedôsledný. Poďakoval sa médiám, že urobili hĺbkovú lustráciu, vďaka čomu sa pozreli na ministerstve na minulosť šéfa predstavenstva a generálneho riaditeľa bratislavského letiska detailnejšie. Minister minulý týždeň potvrdil, že v prípade Mateja Hambálka existujú viaceré podozrenia z možných konfliktov záujmov, ktoré siahajú do minulosti. Matej Hambálek preto dostal možnosť, aby vysvetlil všetky nejasnosti.

Matej Hambálek pôsobil v predstavenstve bratislavského letiska od roku 2018 ako nominant vlády Petra Pellegriniho. V rezorte dopravy pôsobil od roku 2008. Okrem iného sa podieľal na príprave projektov R1 okolo Nitry a Banskej Bystrice a na severnej D1. Okrem R1 však vláda premiérky Ivety Radičovej ostatné zastavila pre nedostatočnú prípravu a podozrenia z predraženia. Od roku 2012 do 2016 pracoval Matej Hambálek aj v Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, kde bol riaditeľom odboru riadenia logistiky a nákupu.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #letisko M. R. Štefánika #andrej doležal
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy