Volkswagen má problém. Jeho autá vyšetruje americký úrad pre bezpečnosť na cestách

03.04.2021 20:37

Americký Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky začal dve vyšetrovania týkajúce sa problémov s automobilmi Volkswagen. Podrobnosti o vyšetrovaniach týkajúcich sa takmer 215-tisíc vozidiel úrad uverejnil na svojej oficiálnej stránke.

Najväčšie vyšetrovanie sa týka viac ako 191-tisíc áut SUV značky Volkswagen Atlas z rokov 2018 až 2020. Úrad tvrdí, že má k dispozícii tri sťažnosti a 11 správ, ktoré sa týkajú únikov v blízkosti vstrekovačov paliva, čo vytvára riziko požiaru. Volkswagen upozorňuje, že každý majiteľ, ktorý cíti vôňu benzínu, by mal okamžite kontaktovať svojho predajcu.

Druhé vyšetrovanie sa týka asi 23-tisíc vozidiel Audi A8, S6, S7, S8 a RS7 z rokov 2013 až 2016. Audi je luxusná značka spoločnosti Volkswagen. V súvislosti s Audi má úrad niekoľko desiatok sťažností na štvorlitrové motory, ktoré počas varovania počas jazdy na diaľnici alebo v mestskej premávke prestali fungovať.

Úrad vyhlásil, že v prípade oboch vyšetrovaní určí závažnosť problémov a vyhodnotí potenciálne bezpečnostné problémy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Volkswagen #bezpečnosť cestnej premávky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku