0

Nezatvárajte fabriky a zrušte plošné testovanie, vyzýva vládu Klub 500

autor: , 24.02.2021 15:46

Na margo opatrení prijímaných v súvislosti s pandémiou zamestnávatelia apelujú na vládu, aby upustila od úvah o odstavovaní ekonomiky. Klub 500 už niekoľkokrát zdôrazňoval, že odstavenie výroby nie je otázkou niekoľkých hodín. V niektorých prípadoch to ani nie možné, nehovoriac o opätovnom nábehu.

„Takéto rozhodnutie môže napáchať obrovské ekonomické škody, ohroziť fungovanie podnikov, ich technológií, zdravie a bezpečnosť obyvateľstva (nakoľko odstavenie niektorých prevádzok nesie so sebou aj bezpečnostné riziká), konkurencieschop­nosť nášho priemyslu, nenávratnú stratu odberateľov a zákaziek a v neposlednom rade aj pracovné miesta, na ktorých záchranu, žiaľ, v takomto prípade nemusí postačovať ani vyššie spomínaný kurzarbeit,“ zdôrazňuje výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor.

Klub 500 v tejto súvislosti tiež vyzýva vládu, aby dôsledne prehodnotila COVID-automat, podľa ktorého sa situácia napriek prísnym opatreniam zhoršuje. A taktiež zrušila povinné plošné testovanie. K tomu Slovensko pristupuje podľa Klubu 500 ako jediná krajina sveta, a práve plošné testovanie antigénovými testami mnohí odborníci označili ako jeden z možných dôsledkov neklesajúcich čísel, nakoľko pri ňom prichádza k zhromažďova­niu ľudí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #testovanie #lockdown #Klub 500