Volkswagen Slovakia odporučil zamestnancom využívať verejné testovacie miesta

Spoločnosť Volkswagen Slovakia bude podporu pri testovaní na ochorenie COVID-19 naďalej zabezpečovať ako doplnok k verejným kapacitám a svojim zamestnancom odporučila, aby využívali predovšetkým verejné testovacie miesta. Dôvodom sú dostupnejšie kapacity testovacích miest aj mimoriadne nasadenie personálu a zvýšené náklady pri testovaní v bratislavskom aj martinskom závode spoločnosti. Vo štvrtok o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

18.02.2021 10:54
debata

„Zosúladiť takmer vždy viac ako desať odberných tímov a vyše stovku dobrovoľníkov rozmiestnených po celom závode, ktorí testovali tisícky zamestnancov počas bežiacej výroby, bolo značne organizačne náročné,“ uviedla Makayová.

V uplynulých mesiacoch zorganizoval podnik vo vlastnej réžii deväť kôl plošného testovania zamestnancov antigénovými testami, z toho sedemkrát v Bratislave a dvakrát v Martine. Celkovo v závodoch Volkswagen Slovakia vykonali viac ako 54.000 antigénových testov a miera pozitivity sa v posledných kolách držala na stabilnej úrovni okolo 0,8 %. Testovanie sa v Bratislave aj Martine uskutočnilo aj počas tohto týždňa. „Dostupné kapacity v závodoch spoločnosti využilo približne 6000 pracovníkov, z ktorých malo pozitívny výsledok 0,8 % osôb,“ spresnila hovorkyňa.

debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #testovanie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy