Zastavme korupciu: Tender Slovenskej pošty nespĺňa pravidlá pre verejné obstarávanie

Nový tender Slovenskej pošty na zabezpečenie technickej ochrany jej pobočiek v hodnote približne štyri milióny eur nespĺňa z viacerých dôvodov pravidlá pre transparentné verejné obstarávanie. Tvrdí to nadácia Zastavme korupciu, ktorá sa v tejto veci už obrátila podnetom na Úrad pre verejné obstarávanie, ktorý môže celý nákup zastaviť.

20.01.2021 20:00
debata (1)

Podľa nadácie podmienky v rámci verejného obstarávania, ktoré určila Slovenská pošta, protizákonne odkazujú na konkrétneho výrobcu kamier, ako aj jeho slovenského dodávateľa. Ako ďalej upozorňuje nadácia, niektoré požiadavky Slovenskej pošty navyše smerujú na zastaralé produkty, ktoré sa dnes už bežne nedodávajú.

„Vzhľadom na tieto dôvody sa nazdávame, že pošta za naše peniaze nenakúpi dobre,“ upozornila mimovládna organizácia s tým, že v minulosti tieto služby nakupovala pošta od firmy Bonul, ktorú vlastní otec zadržaného Norberta Bödöra. „Nové vedenie pošty nám prisľúbilo, že si dodávateľov bude vyberať lepšie. Nestalo sa tak,“ dodáva nadácia Zastavme korupciu.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská pošta #kamery #Nadácia Zastavme korupciu