Ford má problémy. Po sto rokoch končí v Brazílii, zatvára tam tri fabriky

12.01.2021 10:11
Ford
Ford má problémy, okrem amerického trhu je stratový takmer všade. Autor: ,

Ford dve svoje brazílske fabriky zatvára s okamžitou platnosťou, tretia si na svoj koniec počká niekoľko mesiacov.

Ford v uplynulých rokoch vykazoval v Brazílii po sebe idúce straty, ktoré podľa neho povedú k odpisom pred zdanením vo výške približne 4,1 miliardy dolárov (3,37 miliardy eur). Riaditeľ automobilky Jim Farley uviedol, že išlo o „veľmi ťažké, ale nevyhnutné“ rozhodnutie.

Brazílske ministerstvo hospodárstva vyjadrilo poľutovanie nad rozhodnutím spoločnosti Ford, ktoré je podľa neho v rozpore so silným oživením zaznamenaným vo väčšine priemyselných odvetví v krajine. Brazílsky spravodajský web G1 informoval, že zatvorenie závodov postihne tisíce zamestnancov.

Závody v Camacari a Taubate sa pritom majú zatvoriť okamžite, zatiaľ čo výroba v dcérskej spoločnosti Troller v meste Horizonte má pokračovať ešte niekoľko mesiacov. Odborové zväzy v Taubate a Camacari vyzvali v utorok na demonštrácie.

Ford má už nejaký čas problémy vo svojich zahraničných prevádzkach a dosahuje zisky iba na domácom trhu v USA. Okrem Európy je pre americkú spoločnosť hlavným problémom Južná Amerika, kde v predchádzajúcom štvrťroku vykázal prevádzkovú stratu 108 miliónov dolárov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výroba automobilov #Ford #automobilky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku