Tržby britskej siete obchodov Marks & Spencer pred Vianocami pre pandémiu oslabili

09.01.2021 12:23

Britský maloobchodný reťazec Marks & Spencer počas svojho tretieho účtovného kvartálu, ktorý sa skončil počas Vianoc, evidoval výrazný pokles predaja odevov a tovarov na vybavenie domácností. Tržby firmy za predaj tovarov v tomto segmente za 13 týždňov do 26. decembra klesli o 25,1 percenta po oslabení o 21,3 percenta v predošlom štvrťroku. V období od 5. novembra do 1. decembra, kedy sa v Anglicku uplatňovali dodatočné reštrikcie zamerané na zastavenie šírenia koronavírusu, sa tržby reťazca za odevy a vybavenie domácností prepadli až o 40,5 percenta. Informuje o tom portál news.sky.com.

„Vzhľadom na reštrikcie a deformáciu dopytu bola naša obchodná činnosť počas vianočného obdobia silná,“ povedal však o výsledkoch firmy Marks & Spencer jej generálny riaditeľ Steve Rowe. „Obchodovanie v najbližšom období bude naďalej náročné, ale pokračujeme v zrýchľovaní zmien, aby sme zabezpečili, že firma sa z pandémie vynorí vo veľmi odlišnej podobe,“ dodal.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká Británia #tržby #maloobchod
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku