Košické oceliarne evidujú 83 nakazených koronavírusom

V U. S. Steel evidujú k piatku celkovo 83 aktívnych prípadov s pozitívnym testom na ochorenie COVID19. Zároveň 279 pracovníkov, ktorí boli infikovaní, sa po preliečení už vrátilo do práce. Informoval hovorca oceliarní Ján Bača.

18.12.2020 17:03
debata

„Počet nakazených novým koronavírusom stúpol, čo je pochopiteľné, pretože aj pri najprísnejších opatreniach počet v podniku do určitej miery kopíruje vývoj pandémie v našom regióne. Čo sa týka testov, v súčasnosti testujeme v podniku cielene, ako aj preventívne na zabránenie šírenia infekcie na pracovisku. Testovanie prispôsobíme zákonným usmerneniam, keď budú zverejnené," uviedol Bača.

V podniku podľa neho neustále upozorňujú pracovníkov, aké účinné sú rúško, odstup a základné hygienické pravidlá. Osobitne dôležitá je prevencia v súvislosti s nadchádzajúcimi vianočnými sviatkami.

„Intenzívne komunikujeme s našimi zamestnancami, aby prežili sviatky doma v úzkom kruhu s ľuďmi, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti. Vystríhame našich zamestnancov pred stretnutiami mimo spoločnej domácnosti," skonštatoval hovorca. U. S. Steel Košice s dcérskymi spoločnosťami má zhruba 9500 zamestnancov.

debata chyba
Viac na túto tému: #oceliarne #pandémia #Covid-19