Európske banky sa budú vyrovnávať s následkami koronakrízy ešte dlho

16.11.2020 13:09

Európske banky sa budú vyrovnávať s následkami koronakrízy ešte dlho, predpokladá Európska centrálna banka (ECB). Ich ziskovosť sa nevráti na predkrízovú úroveň skôr než v roku 2022, uviedol v pondelok viceprezident ECB Luis de Guindos.

„Nevyhnutnosť riešenia štrukturálnych problémov je teraz naliehavejšia než kedykoľvek predtým,“ varoval de Guindos. Podľa neho je potrebné čo najrýchlejšie „odstrániť štrukturálne slabiny európskeho bankového sektora tým, že znížime nadmerné kapacity a zlepšíme nákladovú efektivitu, aby sme zvýšili trvale nízku ziskovosť“.

Banky síce počas pandémie výrazne obmedzovali náklady, ale stále musia tvrdšie pracovať na zvýšení efektivity. „Konsolidácia prostredníctvom fúzií a akvizícií je ďalšou potenciálnou cestou, ako znižovať nadmerné kapacity v tomto sektore,“ povedal de Guindos.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#banky #koronakríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku