Spoločnosť Trim Leader ide v Bardejove hromadne prepúšťať

Akciová spoločnosť Trim Leader z Koštian nad Turcom, ktorá má v Bardejove závod na výrobu poťahov do automobilov, ohlásila hromadné prepúšťanie. Potvrdil to manažér závodu v Bardejove Matej Facuna. Bližšie informácie prisľúbila spoločnosť v ďalších dňoch.

10.11.2020 11:38
debata (25)

Podľa mestského poslanca Mareka Hudáka má o prácu prísť takmer 360 ľudí, čím okres Bardejov príde o jedného z najväčších zamestnávateľov v regióne. Medzi hlavné dôvody sťahovania výroby má podľa našich informácií patriť pokles tržieb v automobilovom priemysle či nárast minimálnej mzdy na Slovensku v roku 2021.

Spoločnosť pôsobí v priestoroch hnedého priemyselného parku v Bardejove. V roku 2019 jej bola z regionálneho príspevku pridelená na úhradu prevádzkových nákladov – nájmu a energií, ako aj mzdových výdavkov pre nových zamestnancov prijatých v rámci projektu dotácia vo výške 99 220 eur. Minulý rok firma celkovo prijala 91 ľudí, z toho polovicu z úradu práce. Okrem toho jej bola pridelená dotácia od vlády vo výške 120 000 eur aj na inštaláciu klimatizácie, keďže šičky v minulosti museli v lete pracovať vo vysokých horúčavách.

25 debata chyba
Viac na túto tému: #prepúšťanie #Bardejov