Viedenské letisko eviduje v septembri dramatický pokles cestujúcich

13.10.2020 14:37
letisko, vide, schwechat
V septembri využilo viedenské letisko len necelých 600-tisíc cestujúcich. Autor:

Spoločnosť Letisko Viedeň zverejnilo informácie o počtoch pasažierov nielen vo Viedni, ale aj na letiskách v Košiciach a na Malte.

Spoločnosť Letisko Viedeň v septembri evidovala medziročný pokles počtu pasažierov, ktorí využili jej služby, o 81,5 percenta, čo značí len 702 984 klientov. Ide o údaje nielen za viedenské letisko, ale aj za letiská na Malte a v Košiciach, kde je väčšinovým vlastníkom. Za január až september spoločnosť vybavila 7,026 milióna cestujúcich, čo bolo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zníženie o 70,7 percenta.

Letisko vo Viedni v septembri využilo 562 247 cestu­júcich, čo bolo oproti septembru minulého roka menej o 81,1 percenta. Počet pasažierov cestujúcich cez letisko na Malte sa medziročne zmenšil o 83,1 percenta na 128 664. Počet cestujúcich na letisku Košice sa v septembri medziročne znížil o 81 percent na 12 073.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v akciovej spoločnosti KSC Holding, ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Štát v ňom cez ministerstvo dopravy a výstavby vlastní 34 % akcií.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#letisko Viedeň #letisko Košice #letecká doprava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku