Koronakríza ohrozuje v európskom odevnom a textilnom sektore vyše 150-tisíc miest

25.07.2020 21:58

Dôsledky pandémie nového koronavírusu ohrozujú v európskom odevnom a textilnom priemysle viac než 150-tisíc pracovných miest. Poukázala na to najnovšia štúdia poisťovacej spoločnosti Euler Hermes.

Ako povedal šéf Euler Hermes v Nemecku Ron van het Hof, očakávajú, že aj napriek viacerým opatreniam na podporu ekonomiky by v sektore mohlo do konca roka 2021 zaniknúť približne 6 % podnikov, pričom ohrozených je v priemere 158-tisíc pracovných miest.

Podľa štúdie, ktorú zverejnila agentúra DPA, tržby európskych textilných a odevných podnikov môžu v dôsledku pandémie nového koronavírusu klesnúť tento rok o 19 %. Aj keď v roku 2021 by celkové tržby európskeho odevného a textilného priemyslu mali zaznamenať výraznejší rast, približne na úrovni 15 %, na predkrízovú úroveň sa podľa všetkého skôr ako v roku 2023 nedostanú.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#textilný priemysel #koronakríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku