Automobilka Kia zastaví počas celozávodnej dovolenky výrobu na dva týždne

Spoločnosť Kia Motors Slovakia zastaví počas plánovanej celozávodnej dovolenky od 27. júla výrobu v Tepličke nad Váhom na dva týždne. Produkciu opäť spustí v pondelok 10. augusta rannou zmenou. TASR o tom informoval hovorca Kia Motors Slovakia Ján Žgravčák.

23.07.2020 14:31
debata (1)

Doplnil, že počas pravidelnej odstávky sa vykonajú viaceré práce spojené s údržbou, kontrolou a modifikáciou výrobných zariadení i ďalšej techniky, ktoré nie je možné realizovať počas výrobného procesu. „V areáli závodu bude aj napriek celozávodnej dovolenke čulý pracovný ruch vďaka nasadeniu mnohých kolegov z oddelenia údržby i viacerých dodávateľských organizácií,“ uviedol Žgravčák.

„Postupne sa zlepšujúca situácia na automobilových trhoch a s tým spojený vyšší dopyt po modeloch Kia Sportage a Ceed, vyrábaných v našom závode, nám umožňujú vrátiť sa k trojzmennej prevádzke. Nočnú zmenu plánujeme obnoviť 2. septembra,“ doplnil.

Pripomenul tiež, že Kia Motors Slovakia vyrábala v dvojzmennej prevádzke od 6. apríla „v období najprísnejších opatrení proti koronavírusu v celej Európe, keď dopyt po nových vozidlách náhle klesol,“ dodal Žgravčák.

Kia Motors Slovakia je jediný výrobný závod spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Vybudovali ho v rokoch 2004 až 2006. Výrobu automobilov ako aj motorov pre osobné autá spustili v decembri 2006. Na Slovensku v súčasnosti zamestnáva Kia viac ako 3600 ľudí. Vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych úpravách – päťdverový Ceed, Sportswagon, ProCeed, Kia XCeed a športovo-úžitkový Kia Sportage. Od začiatku sériovej výroby opustilo brány závodu už viac ako 3,6 milióna vozidiel a 5,3 milióna motorov.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Kia #závod
Flowers