Majitelia kamiónov znovu hrozia blokovaním ciest

Logistické firmy tlačia štát do vypovedania nájomnej zmluvy so spoločnosťou SkyToll. Podľa autodopravcov sa vďaka tomu vytvorí priestor na prípravu nového, modernejšieho a efektívnejšieho mýtneho systému.

26.06.2020 13:02
nakladne auta, kamiony, dialnica, doprava Foto: , ,
V krajnom prípade môžu kamióny blokovať slovenské diaľnice.
debata (6)

Predsedníctvo Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) sa spoločne s členmi rozhodlo, že pokiaľ sa nezačne konať na novom výberovom konaní a neznížia sa náklady pre dopravcov na zľavách v mýtnom systéme, tak budú pripravení obnoviť protesty. Uvádza sa to v otvorenom liste vláde SR. Do konca júna 2020 je podľa UNAS možné bez dodatočných nákladov vypovedať zmluvu so spoločnosťou SkyToll, ktorá prevádzkuje mýtny systém.

V otvorenom liste vláde UNAS tvrdí, že tým by sa vytvoril priestor na prípravu nového, modernejšieho a efektívnejšieho mýtneho systému. „Spolu s požiadavkami na úpravu daní a poplatkov sme navrhovali, aby sa zrušil neefektívny a predražený mýtny systém a nahradil sa dočasne iným, čím by sa navýšili zdroje do rozpočtu Národnej diaľničnej spoločnosti na opravy a údržbu ciest,“ konštatuje sa v otvorenom liste, ktorý agentúre SITA v piatok za UNAS poskytol jej predseda Stanislav Skala.

Únia v otvorenom liste ďalej vyzýva ministra dopravy Andreja Doležala, „aby začal konať na výberovom konaní, ktoré nebolo transparentné už za predchádzajúcej vlády Smeru-SD, a už pri prvých protestoch v roku 2010 na to upozorňovala UNAS, že mýto vykazuje stále závady a peniaze z výberu mýta, ktoré dopravcovia poctivo platia za každý kilometer, sa nevracajú do infraštruktúry“.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #doprava #Mýto #SkyToll #kamióny #štrajk autodopravcov