V Bratislava sa začína stavať nová štvrť so stovkami bytov

Najväčší rezidenčný projekt na území bratislavskej Trnávky začína, krátko po získaní stavebného povolenia, s výstavbou. Developerská spoločnosť J&T Real Estate (JTRE) prináša v prvej etape Ovocných sadov 550 bytov, ktorých dokončenie je plánované v roku 2022.

11.05.2020 10:00
debata (1)
Výstavba viac ako 1 000 bytových jednotiek bude... Foto: Sytiq
rezidenčná štvrť Ovocné sady Výstavba viac ako 1 000 bytových jednotiek bude prebiehať v dvoch fázach.

Ovocné sady vyvolali od uvedenia na realitný trh veľký záujem. Dokazuje to už takmer 65 percent predaných bytov. Ovocné sady totiž ponúkli klientom kvalitné jednoizbové až trojizbové byty za najdostupnejšiu cenu na trhu, jednoduchú ale funkčnú architektúru a verejné priestory s výbornými možnosťami na šport a relax.

„Koncept projektu Ovocné sady sa ukázal vhodne nastavený pre široké spektrum klientov, ktorí uprednostňujú pokojnú štvrť pred ruchom centra mesta. Krivka predaja mala od začiatku novembra stúpajúcu tendenciu a po šiestich mesiacoch je dostupná už len niečo viac ako tretina bytov,“ konštatuje výkonný riaditeľ spoločnosti JTRE Pavel Pelikán.

Od polky mája

Prvá etapa novej obytnej štvrte s rozlohou 41-tisíc štvorcových metrov do dvoch rokov prepojí atraktívne komunitné bývanie s množstvom príležitostí na trávenie voľného času v blízkom okolí. „Klienti tiež oceňujú dobrú dopravnú dostupnosť a efektívne riešenie dispozícií bytov,“ hovorí Ivan Bratko, vedúci predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE a dodáva, že vítaným benefitom je pre klientov pivničná kobka ku každému bytu, za ktorú si klient nemusí priplácať.

Najdostupnejšia cena za byt v kvalitnom štandarde vo svojom segmente, dostatočný počet parkovacích miest, verejná materská škola s kapacitou až 80 miest, vlastný park s okrasnými ovocnými stromami, detským ihriskom i komunitným grilom a blízkosť občianskej vybavenosti, tým všetkým imponuje ďalší kvalitný rezidenčný projekt z dielne JTRE mladým ľuďom aj rodinám s deťmi.

Generálnym dodávateľom stavby sa stalo združenie renomovaných stavebných spoločností pod vedením Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo, spolu so Sytiq, ktoré plánuje začať s výstavbou už v polovici mája. Projekt Ovocné sady prinesie do rozvojového územia bratislavskej Trnávky celkovo 922 bytov a 102 apartmánov na ploche 81-tisíc štvorcových metrov.

V prvej fáze bude postavených 550 bytov. Foto: Sytiq
rezidenčná štvrť Ovocné sady V prvej fáze bude postavených 550 bytov.

Kto stavia?

Zhotoviteľom stavby sa stalo Združenie Ovocné sady, ktoré vytvorili spoločnosti Sytiq a Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo.

„Sytiq pomerne v krátkom čase získal zákazky od dvoch developerov patriacich medzi najväčších na Slovensku a to považujeme za prejavenie dôvery a sme radi že môžeme naše dlhoročné medzinárodné skúsenosti pretaviť aj do stavby rezidenčného projektu 0vocné Sady,“ hovorí Michal Bedaj, šéf divízie CB Sytiq.

Spoločnosť Sytiq pred mesiacom uspela v tendri na dodávateľa stavebných prác rozšírenia obľúbeného multifunkčného komplexu Eurovea na Dunajskom nábreží. Stavať bude základové dosky a železobetónové nosné konštrukcie – skelet prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower a administratívnej budovy Pribinova Y s 15 podlažiami.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #výstavba #J&T Real Estate