Deutsche Telekom má za sebou rekordný rok. Zisk výrazne narástol

19.02.2020 11:43

Deutsche Telekom má za sebou rekordný rok, v ktorom vďaka dobrým výsledkom v USA a ďalšiemu rozvoju širokopásmového pripojenia výrazne zvýšil tržby aj zisk.

Tržby nemeckého telekomunikačného koncernu v roku 2019 stúpli o 6,4 % na 80,5 miliardy eur. Čistý zisk vyskočil o 79 % na 3,9 miliardy eur z 2,2 miliardy eur v roku 2018. Deutsche Telekom uviedol, že ide o rekordné čísla a že má za sebou najlepší rok vo svojej histórii.

Pre nemecký koncern s 201.500 zames­tnancami boli opäť dôležité operácie v USA, kde vygeneroval približne polovicu tržieb. Americký súd dal minulý týždeň zelenú fúzii americkej dcéry T-Mobile US s menším konkurentom Sprint, ktorá by znamenala ďalšiu expanziu v USA. Okrem toho Deutsche Telekom minulý rok zvýšil počet optických pripojení v Nemecku o 2,2 milióna na celkovo 14,4 milióna.

Koncern počíta aj v tomto roku s nárastom tržieb a miernym zvýšením prevádzkového zis­ku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zisk #USA #tržby #Deutsche Telekom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku