Dodávky plynu z Ruska mierne klesajú

V súčasnosti prúdi cez Veľké Kapušany niečo vyše 63 miliónov kubíkov denne. V prvý deň budúceho týždňa by malo na Slovensko podľa plánov prísť takmer 62 miliónov metrov kubických.

10.04.2022 13:48
Plyn Foto: ,
Dodávky plynu postupne klesajú od začiatku apríla.
debata (40)

Dodávky plynu z Ruska od polovice tohto týždňa mierne klesajú. Kým prvé aprílové dni sa cez Veľké Kapušany prepravilo z Ruska na Slovensko viac ako 90 miliónov metrov kubických plynu, v súčasnosti prúdi niečo vyše 63 miliónov kubíkov. Ako vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou Eustream, v prvý deň budúceho týždňa by malo na Slovensko podľa plánov prísť takmer 62 miliónov metrov kubických.

Naďalej platí, že Slovensko počas aprílových dní neposiela ani kubík plynu na Ukrajinu. Cez plynovod Vojany – Užhorod naposledy prúdil plyn v marci, keď denne vojanským plynovodom prúdilo zhruba 2,6 milióna kubíkov plynu.

Európa sa už pre vojnu na Ukrajine pripravuje na možné zastavenie dodávok plynu z Ruska. Ministerstvo hospodárstva SR chce zintenzívniť dodávky skvapalneného plynu LNG na Slovensko, keďže sme takmer na sto percent závislí na dodávkach ruského plynu.

40 debata chyba
Viac na túto tému: #plyn #dodávky plynu #energetická bezpečnosť #sankcie proti Rusku
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy