V Česku náhle skončil ďalší dodávateľ energií, mal desaťtisíce klientov

Dodávky elektriny a plynu bude od 19. októbra pre všetkých zákazníkov firmy Kolibřík Energie zabezpečovať dodávateľ poslednej inštancie.

16.10.2021 11:35
rodina, dom, solárne panely, dom budúcnosti Foto:
Ilustračné foto.
debata (22)

Kritická situácia na trhu s energiami v Česku pokračuje. Už druhá firma tento týždeň oznámila úplný koniec dodávok. K firme Bohemia Energy sa v piatok pridala spoločnosť Kolibřík Energie, ktorá má desaťtisíce klientov. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

„Terajšia energetická kríza v celej Európe, ktorú symbolizuje raketový rast cien, je pre nás extrémne zložitá. Firma Kolibřík Energie bola založená ako komunitný projekt, ktorý uprednostňuje spoločenskú zodpovednosť pred ziskom. Za terajšej situácie na energetických trhoch nie sme schopní zabezpečiť dodávky elektriny a plynu za dohodnutých podmienok," uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Richard Sulík, Karol Galek, Čítajte viac Za chyby Slovakia Energy platia zákazníci. Valia sa na nich trojnásobné faktúry (aktualizované)

Dodávky elektriny a plynu bude od 19. októbra pre všetkých zákazníkov firmy Kolibřík Energie zabezpečovať dodávateľ poslednej inštancie. Spoločnosť má zhruba 18-tisíc zákazníkov odoberajúcich elektrinu a viac ako 10-tisíc klientov odoberajúcich plyn.

V stredu oznámila ukončenie dodávok elektriny a plynu Česká firma Bohemia Energy, ktorá má 900-tisíc zákazníkov.

22 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #energie