Zaočkovali prvých energetikov. Vakcínu dostali zamestnanci elektrárne Bohunice

Zdravotníci zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 prvých energetikov. Vakcínou AstraZeneca zaočkovali prvých 53 zamestnancov z elektrárne AE Bohunice V2. Pracovníci jadrových elektrární patria medzi kritickú infraštruktúru. Jadrové elektrárne sú totiž pre krajinu kľúčové, vyrábajú až 53 % zo všetkej elektriny vyrobenej na Slovensku.

23.02.2021 11:52
debata (3)

„Takáto ponuka sa neodmieta, preto sme zo soboty na nedeľu okamžite začali mobilizovať. Riaditeľ bohunickej elektrárne a jeho tím ešte v sobotu večer pripravili zoznamy a od nedele rána oslovovali vybraných zamestnancov,“ popísal situáciu riaditeľ ľudských zdrojov a organizácie riadenia Slovenských elektrární Miroslav Šarišský.

Zamestnanci kritickej infraštruktúry sú na základe rozhodnutia ministerstva zdravotníctva očkovaní vakcínou AstraZeneca, pri ktorej platí vekové obmedzenie 55 rokov. Očkovanie je dobrovoľné. Podľa očkovacieho plánu mali zamestnanci Slovenských elektrární prísť na rad až po pedagogických zamestnancoch.

„Verím, že začíname vidieť svetlo na konci tunela,“ konštatoval predseda predstavenstva Slovenských elektrární Branislav Strýček.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaslovské Bohunice #očkovanie #vakcína #Bohunice #pandémia