Lesníci tvrdia, že europoslanec Hojsík poskytuje zavádzajúce informácie

Slovenská lesnícka komora sa ohradzuje voči Hojsíkovým tvrdeniam, že až esať percent z celkového množstva vyťaženého dreva pripadá na čiernu ťažbu.

07.04.2021 10:34
ťažba dreva, lesy, Foto:
Martin Hojsík tvrdí, že až 10 percent ťažby dreva na Slovensku je nelegálnej.
6

Slovenskej lesníckej komore (SLK) sa nepáčia vyjadrenia europoslanca Martina Hojsíka o lesoch. Podľa nich na svojom profile na sociálnej sieti zverejnil stanovisko, v ktorom tvrdí, že namiesto zdravého lesa vidíme na Slovensku lanovky, hotely, reštaurácie, kopy odpadkov a v neposlednom rade obrovské rúbanisko. Stanovisko lesníckej komory TASR poskytol jej hovorca Dávid Hančinský.

„V slovenských lesoch sa vyťaží dvakrát viac dreva ako pred 20 rokmi, a až desať percent z celkového množstva pritom pripadá na čiernu ťažbu, ktorá sa v posledných rokoch rozmohla,“ pripomína podľa lesníkov poslanec. „Slovenská lesnícka komora sa ohradzuje voči týmto tvrdeniam. Desať percent čiernej ťažby je približne 900.000 metrov kubických drevnej hmoty. To predstavuje približne 25 000 kamiónov,“ zhrnul hovorca SLK.

Ako dodáva, keď má europoslanec takéto informácie, je povinný podať ich orgánom činným v trestnom konaní, alebo podať trestné oznámenia. Hančinský tiež uviedol, že europoslanec na svojom profile zverejnil aj fotky, o ktorých tvrdí, že sú z Muránskej planiny. „Fotografia z Muránskej planiny rok 2012 a rok 2018 nemá nič spoločné s Národným parkom Muránska planina, dokonca to nie je ani z jeho ochranného pásma. Fotografia pochádza z porastu po spracovaní kalamity v okolí obce Rejdová,“ podotkli v tlačovej správe SLK lesníci z Muránskej planiny.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská lesnícka komora #nelegálna ťažba #Martin Hojsík