Agrorezort odmieta akékoľvek informácie o nenáležitých zásahoch do výberu na post generálneho riaditeľa PPA

13.01.2021 09:56
mičovský pôdohorspodárstvo
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO). Autor: ,

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) zásadne odmieta akékoľvek špekulatívne informácie o nenáležitých zásahoch do výberu na post generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Zároveň odmieta obvinenia z toho, že nechce sprístupniť informácie súvisiace so získaním opätovnej akreditácie pre PPA. Konštatoval to v stredu Andrej Wallner z Odboru komunikácie a marketingu MPRV SR.

Komunikačný odbor agrorezortu tak reagoval na pondelňajšie vyjadrenia zástupcov stavov rodinných farmárov. Tí s „obrovským znepokojením“ sledujú vývoj okolo PPA a vyzývajú ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského, aby okamžite zasiahol. Sú zhrození z aktivít, ktoré sa dejú okolo výberu nového generálneho riaditeľa PPA. Údajne totiž zaznamenali aktivity, ktoré výmenou za podporu nominácií na post generálneho riaditeľa PPA ponúkajú vysoké štátne pozície tým, ktorí nominácie podporia. Informovala o tom členka Výkonného výboru Vidieckej platformy Anna Balková.

„Ministerstvo pôdohospodárstva si plne uvedomuje dôležitosť výberu a obsadenie pozície generálneho riaditeľa v kľúčovej inštitúcií agrosektora, ktorá v minulosti trpela nekalými praktikami. Výber sa uskutoční prostredníctvom komisie, ktorá bude garanciou vysokej odbornosti, profesionality a transparentnosti,“ doplnil Wallner. Členmi takejto komisie budú podľa agrorezortu zástupcovia odbornej verejnosti, akademickej obce, súkromného a verejného sektora, ľudsko-právnych mimovládnych organizácií a ministerstiev.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#riaditeľ #ministerstvo pôdohospodárstva
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku