Agrorezort odmieta akékoľvek informácie o nenáležitých zásahoch do výberu na post generálneho riaditeľa PPA

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) zásadne odmieta akékoľvek špekulatívne informácie o nenáležitých zásahoch do výberu na post generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Zároveň odmieta obvinenia z toho, že nechce sprístupniť informácie súvisiace so získaním opätovnej akreditácie pre PPA. Konštatoval to v stredu Andrej Wallner z Odboru komunikácie a marketingu MPRV SR.

13.01.2021 09:56
mičovský pôdohorspodárstvo Foto: ,
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO).
debata

Komunikačný odbor agrorezortu tak reagoval na pondelňajšie vyjadrenia zástupcov stavov rodinných farmárov. Tí s „obrovským znepokojením“ sledujú vývoj okolo PPA a vyzývajú ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského, aby okamžite zasiahol. Sú zhrození z aktivít, ktoré sa dejú okolo výberu nového generálneho riaditeľa PPA. Údajne totiž zaznamenali aktivity, ktoré výmenou za podporu nominácií na post generálneho riaditeľa PPA ponúkajú vysoké štátne pozície tým, ktorí nominácie podporia. Informovala o tom členka Výkonného výboru Vidieckej platformy Anna Balková.

„Ministerstvo pôdohospodárstva si plne uvedomuje dôležitosť výberu a obsadenie pozície generálneho riaditeľa v kľúčovej inštitúcií agrosektora, ktorá v minulosti trpela nekalými praktikami. Výber sa uskutoční prostredníctvom komisie, ktorá bude garanciou vysokej odbornosti, profesionality a transparentnosti,“ doplnil Wallner. Členmi takejto komisie budú podľa agrorezortu zástupcovia odbornej verejnosti, akademickej obce, súkromného a verejného sektora, ľudsko-právnych mimovládnych organizácií a ministerstiev.

debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo pôdohospodárstva #riaditeľ