Soták o dodávkach plynu: Ak nebudú, odstavíme ekonomiku, urobte to a národ vás zmelie

Pravda, eko | 17.05.2022 15:01
Vladimír Soták Foto:
Predseda Klubu 500 Vladimír Soták
Otázka stojí takto: Buď plyn bude alebo nebude. Prosím vládu, parlament a ministra hospodárstva, aby urobili všetko pre to, aby plyn bol aj po dátume 20. mája, povedal na utorkovej tlačovej konferencii predseda Klubu 500 a šéf Železiarní Podbrezová Vladimír Soták. Práve do tohto dátumu musíme zaplatiť Gazpromu ďalšiu faktúru za ruský plyn. „Chcem požiadať vládu a parlament, aby urobili všetko preto, aby plyn bol, dodal.

Ako ďalej povedal, tak sa nechce dožiť situácie, že matka nekúpi rožky a chlieb pre deti. Podľa Sotáka sa nekompetentní ľudia vyjadrujú o energetike a neuvedomujú si dôsledky zastavenia plynu na Slovensko. „Keď sme takí tupí, že chceme odstaviť slovenskú ekonomiku, tak ju odstavme. Nech ju odstrihnú tí, ktorí ju chcú odstrihnúť. Keď nebude plyn, tak presne toto hrozí. Urobte to a národ vás zmelie,“ odkázal kritikom Soták.

Slovensko bude za plyn platiť tak, že bude tiecť aj naďalej. Zdôraznil to v utorok na tlačovej konferencii minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Slovensko podľa jeho slov zaplatí v eurách na euroúčet do Gazprombanky, kde to bude prekonvertované na ruble a tie pôjdu ďalej do Gazpromu. Vyhlásil, že SPP dostalo od neho pokyn to takto urobiť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ