Eset dokončil búranie objektov na bratislavskej Patrónke. Postaví tam kampus

Spoločnosť Eset ukončila odstraňovanie pôvodných objektov v areáli bývalej vojenskej nemocnice, kde má vyrásť rozsiahly projekt kampusu na bratislavskej Patrónke. Na pozemku v súčasnosti stále prebieha čistenie územia, recyklácia odpadu z búrania a prekládky inžinierskych sietí. Pre TASR to uviedol Peter Blažečka zo spoločnosti.

15.06.2024 10:37
Eset Campus Foto:
Vizualizácia projektu Eset Campus.
debata (9)

„Pri búracích prácach vzniklo takmer 40 ton odpadu, pričom miera zhodnotenia predstavuje až 98,5 percenta. Pri zhodnotení odpadu bol dôraz kladený na maximálnu mieru recyklácie a opätovného využitia recyklátu v rámci výstavby kampusu,“ skonštatoval Blažečka s tým, že pri prácach sa nevyskytli žiadne neočakávané problémy ani časové sklzy.

Veľké Kapušany Eustream plynovod Čítajte viac Zbaví sa Slovensko definitívne ruského plynu? Onedlho skončí jeho preprava, v hre je náhrada z Azerbajdžanu

Spoločnosť už disponuje vyjadrením hlavného mesta k investičnému zámeru, v súčasnosti pripravuje dokumentáciu pre územné konanie. „Na príprave dokumentácie pre územné rozhodnutie sa stále pracuje,“ poznamenal Blažečka. Termín začatia výstavby nového projektu bude závisieť najmä od dĺžky povoľovacích procesov a získania všetkých právoplatných povolení. V minulosti spoločnosť deklarovala, že má záujem, aby bol projekt postavený čo najskôr.

Softvérová firma získala pozemok v areáli bývalej vojenskej nemocnice neďaleko rekreačnej lokality Železná studienka v roku 2017. Kampus má vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre top IT a technologické firmy. Prepojiť ich má s technicky zameranými vysokými školami. Projekt počíta aj s verejnými priestormi.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Eset #Patrónka #Eset Campus