V Holandsku predávajú parkovacie miesto za pol milióna eur

Takmer pol milióna eur za 18 štvorcových metrov v najlepšej lokalite. Za túto cenu je na predaj parkovacie miesto v centre Amsterdamu. Nehnuteľnosť v blízkosti mestského parku Vondelpark, ktorá sa stala najdrahším parkoviskom v Holandsku, ponúka za 495.000 eur realitný portál Funda. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

04.05.2024 12:55
Holandsko, veterný mlyn Foto: ,
Ilustračné foto.
debata

Podľa inzerátu realitnej kancelárie J. Heule sa parkovisko s rozlohou 18 štvorcových metrov nachádza v uzavretom komplexe budov „na najznámejšej a najexkluzívnejšej nákupnej ulici v Holandsku“. Miesto na ulici Hooftstraat v blízkosti Van Goghovho múzea si možno alternatívne prenajať za 750 eur mesačne.

Nedostatok bytov je v Holandsku horúcou témou. Podľa štúdie z minulého roka ich v krajine chýba približne 390.000. Kríza v oblasti bývania čoraz viac zvyšuje ceny a cenovo dostupné byty sa hľadajú ťažko. Obmedzená dostupnosť parkovacích miest zároveň súvisí aj s tým, že mnohé z nich boli zrušené s cieľom obmedziť vjazd automobilov do centier miest. Keďže sú také vzácne, ich hodnota, pochopiteľne, rastie, pol milióna eur je však prehnaná suma, uviedla holandská televízna stanica RTL.

debata chyba
Viac na túto tému: #Holandsko #parkovanie