Takáč tesne po protestoch farmárov podáva na niektorých trestné oznámenie. Prerušuje aj kontakty

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD) podáva trestné oznámenie na farmárov obviňujúcich Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR na sociálnej sieti z klamstva a korupcie. Takáč to oznámil vo štvrtok na brífingu. Žiada od nich, aby svoje tvrdenia zo sociálnej siete odstránili a zverejnili ospravedlnenie. Kým tak neurobia, MPRV podľa Takáča prerušuje akúkoľvek spoluprácu s ich združeniami.

14.03.2024 11:48
Richard Takáč Foto: ,
Minister pôdohospodárstva Richard Takáč.
debata (1)

„Združenie mladých farmárov ASYF publikovalo na svojom facebookovom profile text o pripravovanom proteste, ktorý obsahuje lživé a zavádzajúce tvrdenia. Nachádzajú sa v ňom o. i. nasledujúce vety: Ministerstvo pôdohospodárstva je nepoučiteľné, aj v novom zložení pokračuje v starých praktikách … Namiesto pravdy naďalej verejnosti podsúva klamstvá zakrývajúce korupčné škandály a odbornú nespôsobilosť,“ spresnil Takáč. Autorom týchto slov má byť podľa ministra Anton Vdovjak, zástupca Iniciatívy poľnohospodárov Slovenska.

traktor protest poľnohospodári parlament Čítajte viac Slovensku hrozí veľký problém a prepadnutie stoviek miliónov eur z eurofondov, upozornil agrominister. Dajú sa zachrániť?

Uvedené slová sú podľa Takáča v plnej miere nepravdivé. „Žiadame Antona Vdovjaka, ako aj prevádzkovateľa profilu ASYF na sociálnej sieti Facebook, aby všetky lživé tvrdenia o Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR odstránili a zverejnili príslušné ospravedlnenie,“ zdôraznil agrominister.

„Dovtedy, kým sa tak nestane, prerušujeme akúkoľvek spoluprácu so všetkými dotknutými osobami a združeniami. MPRV SR nerozlišuje medzi malými, strednými či veľkými alebo normálnymi a ekologickými poľnohospodármi. S partnerom, ktorý vás však bez akýchkoľvek dôkazov verejne obviní z klamstva a korupcie, je komunikácia a spolupráca nemožná. MPRV SR v tomto prípade podnikne aj príslušné právne kroky na ochranu a ja ako minister podávam trestné oznámenie,“ dodal Takáč.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #farmári #Richard Takáč