Bratislavský developerský projekt River Park II má právoplatné územné rozhodnutie, čaká na stavebné povolenie

Navrhnutý polyfunkčný komplex CPR-A je umiestnený kolmo na promenádu, ku ktorej sa objekty pôdorysne zužujú a výškovo klesajú.

28.01.2024 10:58
CPRA Foto:
Polyfunkčný blok CPR A pripravuje Cresco Real Estate.
debata

Časť developerského projektu River Park II na Dvořákovom nábreží v Bratislave je opäť bližšie k realizácii. Polyfunkčný blok CPR A (ľavá polovica projektu), ktorý pripravuje spoločnosť Cresco Real Estate, má právoplatné územné rozhodnutie. Právoplatnosť nadobudlo v polovici januára. Pre TASR to potvrdil výkonný riaditeľ spoločnosti Ján Krnáč.

„Získanie územného rozhodnutia je prvým krokom smerom k výstavbe projektu. Od tej nás však delí ešte proces získania stavebného povolenia, ktorý zaberie svoj čas. Územné rozhodnutie je však pre celý projekt dôležitým míľnikom,“ skonštatoval Krnáč s tým, že žiadosť o stavebné povolenie už spoločnosť podala.

Navrhnutý polyfunkčný komplex CPR-A je umiestnený kolmo na promenádu, ku ktorej sa objekty pôdorysne zužujú a výškovo klesajú. V rámci druhej časti projektu River Park II, ktorú developuje spoločnosť J&T Real Estate, podľa jej hovorcu Daniela Suchého zatiaľ žiadny posun nie je.

Pripravovaná samostatne je stredná časť projektu, kde malo byť pôvodne planetárium s mediatékou. Nahradené budú otvoreným verejným priestorom námestia, čo vyplynulo z minuloročných požiadaviek súčasného vedenia hlavného mesta. Súčasťou tohto priestoru má byť po novom zelený park a rozšírenie promenády do námestia.

Pripravované investičné zámery v rámci projektu River Park II urbanisticky nadviažu na existujúce projekty River Park I, Zuckermandel a budúcu Vydricu. Developeri deklarujú, že ich projekty rozšíria centrum mesta až na priestor nábrežia Dunaja, obohatia verejné plochy promenády o novú zeleň a poskytnú nové atraktívne verejné a obchodné priestory.

Projekt tvoria tri časti. Polyfunkčný blok CPR A, ktorý pripravuje Cresco Real Estate, polyfunkčný blok CPR C, ktorý pripravuje J&T Real Estate, a blok CPR B, teda priestor, kde malo pôvodne stáť planetárium s mediatékou, ktorý majú na starosti obe spoločnosti.

debata chyba
Viac na túto tému: #Cresco Real Estate #River Park II