Matovič chce pomôcť Pellegrinimu: Navrhuje plné 13. dôchodky už v marci a úpravu cien v obchodoch

Poslanci Národnej rady (NR) SR z klubu Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí predkladajú návrhy zákonov a uznesení, ktoré vychádzajú z predvolebných sľubov strán vládnej koalície.

20.11.2023 16:39
Igor Matovič sa vzdá mandátu Foto:
Igor Matovič sa vzdá mandátu
debata (6)

Na tlačovej konferencii o tom informoval líder hnutia Slovensko Igor Matovič. Tvrdí, že koalícia zatiaľ namiesto plnenia svojich sľubov rieši, ako si zabezpečiť beztrestnosť alebo ako znížiť tresty za korupciu.

ide o pravdu, erik tomas, Erik Tomáš Čítajte viac Aký bude 13. dôchodok a rodičovský bonus po novom? Vysvetľuje to minister práce Tomáš

Poslanci predložili napríklad návrh týkajúci sa 13. dôchodkov. Zabezpečiť by mal doplatenie dôchodku do výšky 640 eur všetkým dôchodcom najneskôr do konca marca 2024. Ďalšou novelou chcú dosiahnuť zníženie cien potravín na úroveň okolitých krajín.

Upraviť chcú tiež zákon o pobyte cudzincov tak, ako to navrhovali ešte pred parlamentnými voľbami. Týka sa zrušenia povinnosti pre policajtov vydávať potvrdenia o zotrvaní na území SR migrantom, u ktorých existuje prekážka v administratívnom vyhostení.

Matovič Čítajte viac Matovič: Plnohodnotný 13. dôchodok nebude. Pellegrini penzistov oklamal a obral ich o stovky miliónov eur

Poslanci tiež predkladajú dve uznesenia. Prvé sa týka výzvy vláde predložiť riešenia týkajúce sa bonifikácie hypotekárnych úverov. Ďalšie uznesenie by zaväzovalo vládu, aby domácnostiam na rok 2024 zabezpečila nižšie ceny energií.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #dôchodky #Igor Matovič