Vláda má s Volvom svoje plány: V hre sú tisícky pracovných miest

Slovensko má s automobilkou Volvo niekoľko ďalších investičných zámerov. Ako po pondelkovom rokovaní vlády uviedla ministerka hospodárstva Denisa Saková, o projektoch už aj detailnejšie rokovali. Podrobnosti uviesť nechcela, malo by však ísť o tisícky pracovných miest.

20.11.2023 14:16
volvo fabrika Foto:
Luqiao Čína
debata (1)

S automobilkou si dohodli pravidelné stretnutia, ktoré majú zabezpečiť, aby Slovensko plnilo všetky dohodnuté termíny a náležitosti, ale zároveň aj reflektovalo na nové požiadavky investorov.

Podľa vyjadrení Sakovej pritom narazili aj na prvé problémy v súvislosti s investičnými projektami. „Je tam jeden projekt, ktorý sa týka okresu Rimavská Sobota, ktorý sme nenašli v úplne dobrej kondícii a preverujeme termíny jeho plnenia," načrtla s tým, že sa budú snažiť všetky investičné zámery dať do takej kondície, aby všetko stíhali a aby Slovensko v zahraničí malo obraz spoľahlivého partnera, ktorý si plní svoje záväzky.

Volvo Čítajte viac Výborná správa pre východ Slovenska. Nový priemyselný park dá prácu až 16 000 ľuďom, preškolia ďalšie tisíce

Ministerka v tejto súvislosti upozornila aj na dnes schválené investičné stimuly. Oba mali formu daňovej úľavy a ambíciou kabinetu je takúto podporu smerovať najmä do menej rozvinutých regiónov. „Pokiaľ zvyšujete ekonomický rast regiónov, tak vám to zabezpečí aj vyšší životný štandard a samozrejme to prinesie aj záujem ľudí pracovať v regiónoch a ostať tam žiť," skonštatovala.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Denisa Saková #automobilka Volvo #vláda Roberta Fica