Mladí socialisti prišli s novým nápadom. Každému človeku nad 18 chcú dať 60-tisíc eur

Jusos, mládežnícka organizácia Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) navrhuje zaviesť paušálny príspevok vo výške 60.000 eur pre všetkých obyvateľov starších ako 18 rokov. Návrh odhlasovali členovia organizácie v nedeľu na svojom celoštátnom kongrese v Braunschweigu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

19.11.2023 19:19
Nemecko SPD obyvatelia príspevok paušálny návrh Foto: ,
WA 63 Braunschweig - Philipp Türmer, nový predseda JUSOS, mládežníckej organizácie Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD), pózuje na celoštátnom kongrese v Braunschweigu v piatok 17. novembra 2023. Jusos navrhuje zaviesť paušálny príspevok vo výške 60.000 eur pre všetkých obyvateľov starších ako 18 rokov. Návrh odhlasovali členovia organizácie v nedeľu 19. novembra na svojom celoštátnom kongrese v Braunschweigu.
debata (27)

Potrebujeme dôsledné prerozdelenie zhora nadol, uviedol jeden z delegátov. Koncept tzv. základného dedičstva predpokladá vyplatenie 60.000 eur každému, kto dosiahol vek 18 rokov a má hlavné bydlisko v Nemecku, bez ohľadu na jeho pobytový status.

SR NRSR 3.schôdza PVV predloženie rokovanie BAX Čítajte viac Exminister práce Richter potvrdil nové dane. Prídu už od nového roka, vláda plánuje viac zmien

Použitie prostriedkov by nemalo byť účelovo viazané a platba by sa mala realizovať automaticky bez podania žiadosti. Náklady na zavedenie opatrenia by sa podľa mladých sociálnych demokratov pohybovali vo výške približne 45 miliárd eur ročne. Financovanie chcú zabezpečiť reformou dane z dedičstva.

Pri dedení od jedného milióna eur by sa uplatňovala sadzba 10 %. Miera zdanenia by sa potom mala postupne zvyšovať. Druhý milión by tak bol zdanený 20 percentami, tretí milión 30 percentami a od deviateho milióna by sa uplatňovala najvyššia sadzba 90 %.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #SPD #socialisti