Remišovej časopis má dohru. Na ministerstvo prišla pokuta za 5500 eur

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR dostalo pokutu vo výške 5500 eur za časopis Lepšie Slovensko. Ministerstvu pokutu vyrubil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), o čom vo štvrtok informoval riaditeľ odboru komunikácie rezortu Martin Dorčák.

16.11.2023 10:58
vláda, PVV, hlasovanie, remišová Foto: ,
Na snímke poslankyňa NRSR Veronika Remišová (Za ľudí)
debata (5)

„Jedna z prvých vecí, ktorú som urobil po nástupe do funkcie, bolo zastavenie vydávania tohto časopisu s veľmi otáznym prínosom pre informovanie ľudí o eurofondoch. Už v minulosti sme viackrát poukazovali na to, že Veronika Remišová ho zneužívala na svoju propagáciu pred predčasnými voľbami,“ vyhlásil minister investícií Richard Raši (Hlas-SD).

Problém bol podľa neho taktiež v zle nastavenej distribúcii. Časopis, ktorý mal informovať občanov o tom, kam putujú eurofondy, sa podľa Rašiho vôbec nedostal k ľuďom z menších miest či obcí. Dodal, že ÚVO navyše zistil porušenie zákona o verejnom obstarávaní.

Richard Raši Čítajte viac Rašiho prvý krok v úrade: Zakročil voči Remišovej „propagačnému časopisu“

Úrad skonštatoval, že rezort pri zadávaní zákazky na predmet zákazky Tlač a distribúcia časopisu porušil niekoľko paragrafov zákona o verejnom obstarávaní. Konkrétne išlo princípy nediskriminácie hospodárskych subjektov a proporcionality a princípy transparentnosti, rovnakého zaobchádzania a nediskriminácie hospodárskych subjektov. Tieto porušenia podľa ÚVO mohli mať vplyv na výsledok verejného obstarávania.

Časopis Lepšie Slovensko bol distribuovaný takmer do pol milióna domácností v krajských mestách. Pri počte šiestich vydaní periodika MIRRI SR zaplatilo za tlač a distribúciu spolu viac ako 350.000 eur s daňou z pridanej hodnoty (DPH).

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Raši #remišová