Slovenská banka opúšťa Rusko. Rozpredala tam všetky aktíva, detaily nechce zverejniť

J&T Banka dokončila predaj svojej dcérskej spoločnosti J&T Bank AO ruskému holdingu Bjurokrat a definitívne opúšťa ruský trh. Informoval o tom v stredu hovorca banky Milan Janásik.

15.11.2023 10:45
šojgu, putin Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (5)

„Viac než rok trvajúci proces vyžadujúci dodržanie súladu s právnymi predpismi tak v Rusku, ako aj v Európskej únii, bol úspešne ukončený. Obchodné strany sa dohodli, že detaily transakcie nebudú zverejňovať,“ doplnil.

Oktoberfest, Mníchov, pivo, Tereziánska lúka, Čítajte viac Jeden z najväčších pivovarov na svete obviňuje Rusko. Ukradli ste nám podnik, tvrdí jeho šéf

Odchod zahraničných firiem, vrátane bánk, z ruského trhu je komplikovaný. Po minuloročnej invázii Ruska na Ukrajinu uvalili západné štáty na Moskvu rozsiahle sankcie, na čo Rusko reagovalo odvetnými opatreniami. Ich súčasťou boli aj opatrenia, ktoré zahraničným firmám sťažili odchod z ruského trhu.

Ich možnosti okrem postoja Moskvy komplikujú aj samotné západné sankcie. Tie na jednej strane tlačia na zahraničné banky a podniky, aby Rusko opustili, na druhej rovnaké sankcie hrozia aj potenciálnym kupcom týchto aktív, čo znižuje počet záujemcov.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #banka #Rusko