Takáč už našiel náhradníka za Kissa. Na čelo PPA sa postaví človek, ktorý má dokončiť digitalizáciu agentúry

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD) vymenoval do funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ondreja Humaja. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

14.11.2023 13:10
poľnohospodári protest Bratislava farmári, ppa,... Foto: ,
Budova PPA.
debata

„Od nového generálneho riaditeľa Ondreja Humaja očakávam dokončenie digitalizácie agentúry a pokračovanie v nastavených procesoch tak, aby agentúra plnohodnotne fungovala a napredovala,“ povedal Takáč.

poľnohospodári protest Bratislava farmári, ppa, pôdohospodárska platobná agentúra Čítajte viac Šéf PPA končí vo funkcii: Moje deti sú prenasledované, je to pre mňa červená čiara, vyhlásil Kiss

Humaj nastupuje na post šéfa PPA po Jozefovi Kissovi, ktorý bol vo vedení agentúry od júna 2021 a podarilo sa mu obhájiť akreditáciu PPA pred Bruselom, a tiež ozdraviť agentúru do súčasného stavu. V tomto procese plnil podľa MPRV kľúčovú úlohu aj Ondrej Humaj ako riaditeľ úseku príspevkov, podpôr a dotácií.

Agrorezort dodal, že najväčšou úlohou, ktorá čaká nového generálneho riaditeľa, je vyplatenie priamych podpôr roku 2023, v prípade projektových podpôr je to čerpanie fondu Programu rozvoja vidieka a v oblasti štátnej pomoci administrovanie výziev Zelená nafta a Poistné.

farmar, krava Čítajte viac Poľnohospodári získajú na účty stovky miliónov eur. Končia sa dve veľké výzvy

„Ideme do veľmi náročného obdobia a ja som pripravený garantovať kontinuitu nastavenia agentúry tak, aby sme sa posúvali k jej plnohodnotnému fungovaniu,“ doplnil Humaj.

debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo pôdohospodárstva #pôdohospodárska platobná agentúra #Richard Takáč