Zrušenie 13. aj rodičovského dôchodku. Škrtnutie sviatku, vyššie dane a prepúšťanie. Pozrite si 100 úsporných opatrení

Sto opatrení za 10 miliárd eur. V stredu minister financií Michal Horváth a premiér Ľudovít Ódor predstavili svoje „lego kocky“ pre novú vládu. Inými slovami, ide o nové opatrenia na zvyšovanie daní a škrtanie či šetrenie verejných výdavkov, ktoré si už vyskladá nová vláda, ktorá sa práve formuje.

05.10.2023 05:00
SR vláda schôdza konsolidácia opatrenia MF... Foto:
Na snímke dočasne poverený premiér SR Ľudovít Ódor počas tlačovej konferencie po skončení 18. zasadnutia vlády SR 4. októbra 2023 v Bratislave.
debata (620)

Vybrali sme všetkých 100 opatrení, ktoré sme rozdelili do jednotlivých kapitol. Podľa nich si môžete pozrieť, čo všetko pripravilo ministerstvo financií.

SR vláda schôdza konsolidácia opatrenia MF predstavenie TK BA Čítajte viac Vláda predstavila opatrenia za skoro 10 miliárd. V hre sú nové dane, vyššia DPH aj škrtanie dôchodkov

„Celkovo ten balík vnímame ako apolitický. Snažili sme sa naozaj zostrojiť pestré menu, sú tam opatrenia, ktoré by politológovia klasifikovali ako ľavicové, sú tam aj opatrenia, ktoré by mohli byť klasifikované ako pravicové, na príjmovej aj výdavkovej strane. Takže naozaj na výber tam je," komentoval opatrenia Horváth.

Ódor: Konsolidácii by pomohlo takmer 100 opatrení za necelých 10 miliárd
Video

„Budúca vláda môže povedať, že si bude vyberať úplne iné opatrenia, ktoré chce. My len hovoríme o tom, že si tu môžu nájsť inšpiráciu,“ vyhlásil premiér Ódor.

© Autorské práva vyhradené

620 debata chyba
Viac na túto tému: #dane #bankrot #DPH #verejné financie