J&T pripravilo novú štvrť na nábreží Dunaja. Pribudnú luxusné byty, apartmány a nákupné priestory

Pokračovanie projektu Eurovea prinieslo do modernej štvrte pri Dunaji okrem bývania v prvom slovenskom mrakodrape a na nábreží, moderných kancelárií a rozšírenia nákupného centra aj nové verejné priestory podľa koncepcie známej architektky a urbanistky Beth Galí.

03.10.2023 17:09
Ganz House-rezidencna cast pohlad hrad Foto:
Pohľad na Ganz House.
debata (3)

Priamo pri rieke pribudlo ďalších 400 metrov promenády a Pribinova ulica sa premenila na mestský bulvár. Práve na ňom začne developer J&T Real Estate (JTRE) čoskoro s výstavbou butikového projektu Ganz House, ktorý má právoplatné stavebné povolenie. Ganz House vyrastie na trojuholníkovom pozemku medzi Pribinovou a Čulenovou ulicou.

Rezidenčná časť prinesie na ôsmich podlažiach 58 bytov a 8 apartmánov rôznych veľkostí vo vysokom štandarde a na najvyšších podlažiach viacizbové byty s veľkorysými terasami. Administratívna časť poskytne na deviatich podlažiach 10-tisíc štvorcových metrov moderných butikových kancelárií s vlastnými terasami v súlade s princípmi environmentálnej a spoločenskej zodpovednosti (ES­G).

Ganz House bude disponovať retailovými priestormi s výmerou 1 800 štvorcových metrov a v podzemnej garáži pribudne 200 parkovacích miest, vrátane nabíjacích staníc elektromobilov či cyklistického zázemia na prvom nadzemnom podlaží.

Pohľad na Ganz House. Foto: JTRE
Ganz House-kancelarska cast pohlad Eurovea Tower Pohľad na Ganz House.

„Po vyše troch rokoch stavebných prác je pokračovanie multifunkčného komplexu Eurovea vo finále a my pokračujeme plynulo ďalej s butikovým projektom Ganz House. Výstavbu odštartujeme začiatkom budúceho roka. Vzhľadom na veľký záujem o bývanie v prvom slovenskom mrakodrape Eurovea Tower a v rezidenciách Riverside na nábreží sme presvedčení, že aj Ganz House je pre klientov rovnako atraktívny. Nielen vďaka prémiovej lokalite či kvalite projektu, ale aj vzhľadom na naše 27-ročné skúsenosti na trhu a množstvo úspešne dokončených projektov,“ hovorí Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

„Staviame komplexné mestské štvrte, ktoré obyvateľom a návštevníkom prinášajú spojenie bývania, práce, oddychu a rôznorodého užívania voľného času, vďaka čomu žijú 24 hodín denne. V Ganz House, ktorý je uprostred diania novej nábrežnej štvrte Eurovea City, naplno zažijete mestskú atmosféru so všetkými výhodami bývania v centre mesta,“ dopĺňa Pelikán.

Petržalka, dron, mReportér Čítajte viac Nový park na najväčšom sídlisku dá prácu vyše 600 ľuďom. Vzniknú haly, sklady a 280 parkovacích miest

Na základe právoplatného stavebného povolenia sa začiatkom roka 2024 začnú prípravné práce spojené so zabezpečením stavebnej jamy. Dokončenie projektu je naplánované na prvú polovicu roku 2026. Za architektonickým návrhom menšieho projektu stojí ateliér Compass Architekti. Ganz House predstavuje spojenie urbanistických princípov s genius loci zóny Pribinova.

Názov projektu je inšpirovaný značkou prvých bratislavských električiek od firmy Ganz Budapest, ktoré pred storočím premávali v tomto bývalom priemyselnom srdci Bratislavy. Neďaleko Ganz Housu stála aj Centrála pouličnej elektrickej dráhy. Zároveň názov vyjadruje kontinuitu s trojjazyčnou históriou mesta, pričom význam slova ganz vystihuje multifunkčnosť budovy.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #byty #apartmán #Eurovea