Volvo postupne predstavuje svoje plány na Slovensku. Najnovšie spravilo ďalší míľnik

Slovensko je o krok bližšie k vybudovaniu špičkového výrobného závodu pre výrobu automobilov. V pondelok totiž štátna spoločnosť Valaliky Industrial Park a firma Volvo Car Slovakia podpísali zmluvu o kúpe pozemku.

18.09.2023 15:48
PREMIÉR: Navštívil východné Slovensko Foto:
Zľava: Konateľ spoločnosti Valaliky Industrial Park Miloslav Durec, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Peter Švec a premiér SR Ľudovit Ódor počas tlačovej konferencie v rámci prehliadky aktuálneho stavu prác na mieste výstavby Industrial Park Valaliky pri príležitosti pracovného výjazdu predsedu vlády SR na východnom Slovensku. Valaliky, 20. jún 2023. Foto: SITA/Marek Lukáč
debata

Ako informuje Ministerstvo hospodárstva SR, tento krok predstavuje začiatok aktívnej fázy výstavby nového závodu pri Košiciach.

Nové pracovné príležitosti, byty aj cesty. Volvo vo Valalikoch pomôže rozvoju celého kraja, priemyselný park, Industrial Park Valaliky Čítajte viac Volvo prekvapilo celé Slovensko. Naberie o tisíce zamestnancov viac a vyrobí oveľa viac elektromobilov

Rezort hospodárstva zároveň upozornil, že vkročením do tejto fázy začína Volvo Cars aktívne hľadanie kľúčových talentov a následne i obsadzovanie nových pracovných pozícií v regióne, pričom spoločnosť plánuje v novom závode vo Valalikoch pri Košiciach zamestnať tisíce zamestnancov.

„Výrobná kapacita nového moderného závodu zameraného na elektromobily bude státisíce vozidiel ročne," dodalo ministerstvo.

Heger, Volvo Čítajte viac Investícia Volva pri Košiciach je v novej fáze. Automobilka sa chystá zamestnať až 5-tisíc ľudí

Volvo Cars sa dlhodobo zameriava na najvyššie globálne štandardy v oblasti energetickej a environmentálnej účinnosti. Nový závod bude využívať iba klimaticky neutrálne zdroje energie v súlade s ambíciou spoločnosti dosiahnuť do roku 2025 klimaticky neutrálnu výrobu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Volvo #Valaliky Industrial Park