Po voľbách potraviny do každej dediny, sľubuje Hlas. Strana ukázala, ako chce riešiť potravinové púšte

Strana Hlas - sociálna demokracia dlhodobo poukazuje na problém takzvaných potravinových púští na Slovensku. Upozorňuje na to, že to ako problém vnímajú už aj obchodné zväzy.

13.09.2023 14:23
Pellegrini Foto: ,
Líder Hlasu Peter Pellegrini.
debata (2)

„Na problém potravinových púšti, regiónov, kde neexistuje žiadna predajňa potravín, poukazujeme dlhodobo. Zároveň sme ukázali riziká nárastu potravinových púšti, v ktorých žije približne 350-tisíc ľudí a navrhli sme konkrétne riešenia," tvrdí expert strany Hlas pre samosprávy Michal Kaliňák.

nakupovanie, potraviny, rodina Čítajte viac Zverejnili prvú analýzu o cenách potravín: odhalila, kto najviac zarábal aj či je potrebné ich regulovať

Riešeniami sa predstavitelia strany inšpirovali napríklad v Poľsku a Čechách, kde tieto opatrenia ľuďom pomohli. Expert strany Michal Kaliňák zároveň súhlasí s nedávnym vyjadrením tak Zväzu obchodu SR, ako aj Slovenskej aliancie moderného obchodu. „Už aj tieto dve organizácie konštatujú problém s nedostupnosťou potravín na vidieku, s tým, že potravinové púšte sa rozširujú a že štát musí pomôcť a inšpirovať sa riešeniami u susedov," povedal.

Po jesenných parlamentných voľbách chce Hlas presadiť riešenia, ktoré pomôžu ľuďom v potravinových púšťach, kde si nikto nemôže kúpiť ani základné potraviny.

obchod, nakupovanie, rodina Čítajte viac Budú potraviny po voľbách lacnejšie? Drahota je realitou

„Potraviny patria do každej dediny. V potravinových púšťach to nie je biznis, ale verejná služba. Preto zavedieme štátnu podporu maloobchodných predajní, vrátane pojazdných, ktoré dokážu denne obslúžiť ľudí v malých obciach, podporia pritom regionálnu produkciu a zabezpečia túto službu udržateľnou," uviedol

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Potraviny #Hlas