Mikloš o kondícii Slovenska: Politici iba hovoria to, čo chcú počuť, kľúčové je zmeniť štyri oblasti

Ak chce Slovensko napredovať, je potrebné krajinu neustále modernizovať. Ako na utorkovej panelovej diskusii Slovenskej sporiteľne povedal prezident MESA10 Ivan Mikloš, je potrebné robiť reformy a digitalizovať a dostať sa z pasce stredného príjmu. Podľa neho je Slovensko krajinou, ktorá nemá víziu.

22.08.2023 11:28
Ivan Mikloš Foto:
Ivan Mikloš
debata (14)

Politické strany aktuálne podľa Mikloša robia kampane sofistikovane. Hovoria to, čo ľudia chcú počuť. A teda, že vláda bude pomáhať, dajú ľuďom istoty, vyššie platy a nižšie ceny.

Prevažná časť populácie však nezdieľa to, čo by bolo potrebné pre úspešné napredovanie. Väčšina politických strán sa v kampaniach podľa Mikloša nevenuje ekonomickému rastu krajiny. Robiť reformy nie je ľahké, ľudia sa boja zmeny. Bez politického lídra sa však zmeny neudejú.

ódor, horváth, vašáková, vláda odborníkov Čítajte viac Už nie je čas otáľať. Analytici varujú pred bankrotom Slovenska. Najviac by ublížil chudobným, deťom a chorým

Šéf Slovenskej sporiteľne Peter Krutil verí, že negatívny trend sa dá zvrátiť. Každý, kto sa narodí, sa chce mať dobre. „Verím v mladých ľudí, tí chcú zmenu a je potrebné im dať šancu,“ skonštatoval Krutil.

V rámci ekonomického vývoja je podľa Mikloša potrebný mix štyroch oblastí, ktoré musia fungovať spoločne. Sú to zdravé udržateľné verejné financie, podnikateľské prostredie, verejné služby a verejná správa, ako aj vzdelanie, veda a výskum.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Ivan Mikloš