Súťaž na dostavbu tunela Višňové má víťaza. Záruka od firmy bude osem rokov

Tender na technologické vybavenie diaľničného tunela Višňové vyhrala spoločnosť PPA Controll s ponukou v hodnote 54,43 milióna eur bez DPH.

08.08.2023 12:29
debata

Predpokladaná hodnota zákazky bola na úrovni zhruba 71 miliónov eur. Technológiu tunela a informačný systém úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala zrealizuje spoločnosť za 550 dní a záručný servis bude poskytovať osem rokov. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

Tunel Višňové Čítajte viac Otvorenie tunela Višňové opäť posúvajú. Vodiči si poriadne počkajú

Doplnila, že pri tvorbe hodnotiacich kritérií do značnej miery zohľadnili odporúčania analytikov Inštitútu dopravnej politiky a Útvaru hodnoty za peniaze. „Cena teda nebola jediným kritériom súťaže, dôraz kládla NDS aj na záručnú dobu a na lehotu výstavby. NDS s cieľom stanovenia nediskriminačných, transparentných a proporcionálnych súťažných podmienok využila aj prípravné trhové konzultácie. Proces verejného obstarávania bude ukončený až podpisom zmluvy s úspešným uchádzačom,“ uviedla Žgravčáková.

Tunel Višňové bude mať celkovú dĺžku 7,5 kilometra a pôjde o najdlhší tunel na Slovensku. Celý diaľničný úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane tunela bude mať 13,5 kilometra. Úsek je súčasťou plánovaného komplexného prepojenia Bratislavy a Košíc.

debata chyba
Viac na túto tému: #Višňové #tunel