Ceny jazdeniek vystrelili nahor. V priemere o viac ako dvetisíc eur

Ponuka zánovných automobilov na európskom trhu začína pomaly rásť. Ako vyplýva z analýzy trhu spoločnosti AURES Holdings, na slovenskom trhu bolo v prvom polroku tohto roku inzerovaných spolu 17 086 zánovných automobilov. V porovnaní s druhým polrokom minulého roka to predstavuje nárast o 5 148 áut.

28.07.2023 10:53
Mototechna  jazdene auta Foto:
Aures Holdings na Slovensku.
debata

Ceny ojazdených zánovných automobilov na Slovensku ale stúpli. Cenový medián týchto áut v porovnaní s minulým rokom vzrástol o 2 315 eur a pohybuje sa tak na úrovni 35-tisíc eur.

„Hoci situácia na trhu nových automobilov nie je stále stabilná a čakacie doby sú mnohokrát dlhšie ako rok, situácia na sekundárnom trhu zánovných vozidiel sa postupne zlepšuje,“ okomentovala situáciu na sekundárnom automobilovom trhu generálna riaditeľka skupiny AURES Holdings Karolína Topolová.

reštaurácia, obed, mladý pár, gastronómia Čítajte viac Minimálna hodnota gastrolístkov opäť stúpne. O koľko vám dá zamestnávateľ viac?

Zánovné automobily v slovenskej inzertnej ponuke sú najviac vo variante SUV (38,5 %), kombi (15,2 %) a hatchback (14,5 %). Najčastejšie ponúkané automobily sú vozidlá Hyundai, po ktorých nasledujú autá českej značky Škoda s modelmi Fabia, Octavia alebo Superb.

Väčšina ponúkaných zánovných áut má benzínový motor (44,4 %), ale významne narástla ponuka alternatívnych palív. Posledný polrok si mohli Slováci vyberať z takmer dvojnásobného množstva zánovných čisto batériových vozidiel (konkrétne 1 373) a hybridov (1 790) v porovnaní s druhým polrokom roku 2022. Z elektro­mobilov je najviac inzerovaná Tesla Model 3 a z hybridov Toyota Corolla.

Skupina AURES Holdings prevádzkuje medzinárodnú sieť autocentier AAA AUTO.

debata chyba
Viac na túto tému: #jazdené auto