Kollárov bývalý poslanec sa sám prihlásil na ministra za Vlčana. Mám vyštudovanú vysokú školu a som pripravený, vyhlásil

Poslanec Národnej rady SR Patrick Linhart je pripravený vzdať sa mandátu v Národnej rade SR a nastúpiť na pozíciu ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. O prijatie dnes požiadal dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera a prezidentku Zuzanu Čaputovú. Poslanec o tom informoval v tlačovej správe.

05.05.2023 13:26
Patrick Linhart Foto: ,
Patrick Linhart
debata (16)

Ako Linhart dodal, pozícia ministra pôdohospodárstva je v aktuálnej situácii „pozíciou za trest", ktorú nikto nechce a nie je ochotný sa jej za súčasného politického stavu ujať. Poslanec je presvedčený, že je tým správnym kandidátom na túto pozíciu. V pláne má dotiahnuť Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR do volieb, pričom po voľbách sa pozície vzdá v prospech ďalšieho nástupcu a bude žiadať o pozíciu poradcu ministra.

Minister hospodárstva Karel Hirman a poslanec Sasky Karol Galek. Čítajte viac Po Vlčanovom odvolaní to začalo iskriť. V priamom prenose si Hirman skočil do vlasov s Galekom

„Ja mám iný pohľad na vec a 25-ročné skúsenosti s krízovým manažmentom v potravinárskom priemysle. Mám vyštudovanú vysokú školu riadenia prevádzok, ktorú som absolvoval v Írsku. Som bývalý profesionálny vojak NATO a absolvent vojenskej školy v Žiline, a preto som proatlanticky orientovaný človek," vymenoval Linhart s tým, že je proslovensky a proeurópsky orientovaný politik, pretože polovicu svojho života prežil za hranicami Slovenska v EÚ.

„Nikdy som nebol v žiadnej strane, som nezávislý, nezaradený poslanec bez politickej príslušnosti. Moje návrhy zákonov majú širokú podporu ako v koalícii, tak aj v opozícii," doplnil poslanec, ktorý je súčasne členom Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. „Založil som organizáciu na testovanie potravín a potravinám, ako aj poľnohospodárstvu sa venujem celý svoj život. Založil som úspešné podnikanie v oblasti potravín, ktoré som pre mandát a pre potravinový semafor buď úplne, alebo celkom opustil. Dokázal som, že sa to dá a na Slovensku som dosiahol revolúciu v potravinárstve," uzavrel Linhart.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo pôdohospodárstva #Patrick Linhart