Začal sa parlament a Demokrati už ukázali Matovičovi svoje hranice

Poslanci strany Demokrati nepodporia tie novely zákonov, ktoré nedostanú "zelenú" od Ministerstva financií SR. Ak by na najbližšej májovej schôdzi prešli všetky poslanecké návrhy, Slovensko sa zadĺži o viac ako dve miliardy eur.Na tlačovej besede to uviedol nezaradený poslanec Juraj Šeliga (Demokrati).

02.05.2023 11:00
heger, šeliga, zitnanska Foto: ,
Zľava Jana Žitňanská, Eduard Heger a Juraj Šeliga počas ohlasovania vstupu dvojice poslancov NR SR do strany Demokrati.
debata (2)

„Ukazuje to, v akej sme situácii a ako brutálne niektoré politické strany berú predvolebnú kampaň. Či už ide o 500 eur sem a 500 eur tam, alebo bonus pre dôchodcov či obed zadarmo. Štátna kasa nie je pokladnička, z ktorej sa dá len tak vyťahovať," tvrdí Šeliga. Poslanec zároveň informoval, že oddnes bude v parlamente neformálne pôsobiť poslanecký klub Demokratov, ide o 13 poslancov, ktorí sa budú navzájom koordinovať. Ide o poslancov strany Demokrati či poslancov, ktorí pôsobia v subjekte Zmena zdola.

Juraj Šeliga Čítajte viac Šeliga: Ak ústavný súd nevyhlási paragraf 363 za protiústavný, mal by mu dať mantinely

Prioritou pre Slovensko je podľa Šeligu plán obnovy. „Najvýznamnejší zákon, ktorý súvisí s plánom obnovy a ďalšími platbami, je školský zákon. Prebiehajú rokovania medzi stranami bývalej koalície a stranou Sloboda a Solidarita. Myslím, že všetci si uvedomujeme, ako veľmi je to dôležité," povedal.

Šeliga ďalej informoval, že na poslaneckom grémiu k 90. riadnej parlamentnej schôdzi sa dohodli na skrátení obednej prestávky, aby sa stihlo prerokovať viacero predložených noviel zákonov. V piatky by sa rokovanie malo predĺžiť aj po 14:00 hod. O zmenách bude bližšie informovať predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Poslanci strany Demokrati zároveň nepodporia otvorenie mimoriadnej 89. parlamentnej schôdze, ktorú iniciovala strana Smer – sociálna demokracia, pretože to považujú za predvolebnú kampaň. „Nemáme žiaden problém s tým, ak predseda Smeru-SD Robert Fico bude chcieť presunúť body na riadnu májovú schôdzu. Ak sa však pozriete na obsah predložených zákonov na programe mimoriadnej schôdze, tie neriešia nič," myslí si Šeliga.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #štát #poslanecký návrh #Juraj Šeliga #strana Demokrati