Po najväčšej banke zdražuje cenník aj dvojka na trhu. Citeľne dvíha rôzne poplatky

Ceny za svoje služby zvyšuje aj dvojka na slovenskom bankovom trhu - VÚB banka. Začnú platiť 1. júla. Zmeny sa dotknú aktívneho využívania účtu pri odmene za vernosť, hotovostných a bezhotovostných platieb na pobočke banky, kreditných a debetných kariet. Zvyšovanie poplatkov sa nevyhlo ani pokladničným a zmenárenským službám, píše finančný portál Finančný kompas.

27.04.2023 15:54
debata (14)

Ako prvý o tom informoval na svojom webe.

Slovenská sporiteľňa, SLSP Čítajte viac Najväčšia banka na Slovensku dvíha poplatky. Pozrite si, aké sumy zaplatíte po novom

V rámci balíčkového účtu, v ktorom sú určované podmienky odmeny za vernosť, sa mesačný objem kreditných transakcií pri prvom type účtu zvýši z pôvodných 500 eur na 700 eur. Pri druhom type účtu to stúpne z 1 000 eur na 1 200 eur. Zároveň platí, že klient musí aspoň raz do mesiaca využiť internetbanking alebo mobilnú aplikáciu. Zostatky na vkladových účtoch, sporiacich účtoch alebo investíciách musia byť mesačne aspoň na úrovni 13-tisíc eur, aktuálne je to ešte suma 10-tisíc eur. Zasielanie výpisov poštou zdražie z 2,50 eura na 3,20 eura.

Od júla zároveň pribudne v cenníku nový poplatok 10 eur za vystavenie potvrdenia o účte na základe žiadosti klienta v internetbankingu alebo cez mobilnú aplikáciu. Obmedzenie disponovania s vkladom na účte, resp. zriadenie vinkulácie dohodou alebo dodatkom k zmluve o účte na základe žiadosti klienta v súvislosti s poskytnutím úveru na bývanie bude za poplatok 125 eur. Aktuálne je to ešte 80 eur.

Klientom taktiež zdražejú vklady hotovosti na účet, ako aj výbery hotovosti z účtu na pokladnici obchodného miesta, či prevody a inkasá uskutočňované na pobočke banky. Stúpne aj poplatok za prevod bankovým šekom mimo Slovenska, či urgentné prevody na pobočke. Od júla zároveň pribudne poplatok za plastovú kreditnú kartu. V závislosti od jej typu to bude od 0,25 eura do 0,50 eura na mesiac. Zdražejú aj služby k platobným kartám na pobočke.

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #banka #VÚB banka