Akcia Barón sa podarila. Na východe odhalili obchodníkov s napodobeninami značkových výrobkov

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚ FS) na východnom Slovensku odhalili obchodníkov s textilnými výrobkami, ktoré vykazujú podozrenie z porušovania duševného vlastníctva k ochranným známkam svetoznámych značiek. V rámci tohtotýždňovej akcie pod krycím názvom Barón zadržali štyri osoby, ktoré tento tovar skladovali v rodinnom dome a predávali ho cez internet. Podľa predbežných odhadov majú zadržané výrobky hodnotu viac ako 133.000 eur. Vo štvrtok o tom informovala hovorkyňa FS Martina Rybanská.

30.03.2023 11:32
baron Foto:
Akcia Barón.
debata

„Kriminalisti v rámci akcie vykonali domovú prehliadku, ako aj ďalšie prehliadky nebytových priestorov. Zaistili veľké množstvo oblečenia, obuvi a módnych doplnkov svetoznámych značiek, ako Louis Vuitton, Chanel, Versace, Dolce & Gabbana, Pinko, Dior, Philipp Plein, Liu Jo a iných, ktoré vykazujú porušovanie duševného vlastníctva k ochranným známkam,“ uviedla Rybanská.

Akcia Barón odhalila obchodníkov s napodobeninami

V rámci tohtotýždňovej akcie pod krycím názvom Barón zadržali štyri osoby, ktoré tento tovar skladovali v rodinnom dome a predávali ho cez internet. Podľa predbežných odhadov majú zadržané výrobky hodnotu viac ako 133.000 eur.

Fotogaléria
Akcia Barón.
Akcia Barón.
+2Akcia Barón.

Zadržané osoby stáli za prevádzkou internetového obchodu. „Jednotlivé modely predvádzali na sociálnej sieti a kupujúcim ich zasielali kuriérskou službou,“ dodala hovorkyňa. V uvedenej veci je vedené trestné stíhanie pre porušenie práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu spáchaného spolupáchateľstvom, za čo hrozí páchateľom odňatie slobody na jeden až päť rokov.

„Finančná správa zaistenie tovaru oznámila aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí rozhodnú o ďalšom postupe. Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky,“ uzavrela Rybanská.

debata chyba
Viac na túto tému: #podvod #textil #barón