Krajniak navrhuje vyplatiť šéfovi Sociálnej poisťovne odmenu takmer 7,3 tisíca eur

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina) navrhuje vyplatiť generálnemu riaditeľovi Sociálnej poisťovne Michalovi Ilkovi odmenu v sume 7 266 eur. Ide o odmenu vo výške mesačnej mzdy šéfa Sociálnej poisťovne.

24.01.2023 13:51
Milan Krajniak, minister práce Foto: ,
Minister práce Milan Krajniak
debata (5)

O návrhu na vyplatenie odmeny má v stredu rokovať vláda. K predloženiu takéhoto návrhu na rokovanie vlády Krajniaka zaviazala dozorná rada poisťovne ešte 6. decembra minulého roka. Návrh na vyplatenie odmeny minister práce a sociálnych vecí zdôvodňuje tým, že si šéf poisťovne v minulom roku splnil všetky úlohy vyplývajúce zo zákona o sociálnom poistení a zo strategických zámerov činností Sociálnej poisťovne.

V návrhu na vyplatenie odmeny minister Krajniak vyzdvihuje najmä zavedenie elektronickej práceneschopnosti. Upozorňuje na to, že tento projekt bol ohodnotený ocenením ITAPA 2022 ako Najlepší projekt digitalizácie za rok 2022.

Krajniak Čítajte viac Koaliční poslanci idú opäť meniť dôchodkový systém. Navrhli nové zmeny

Šéfa poisťovne chváli aj za vytvorenie novej webovej stránky Sociálnej poisťovne, ktorá bola realizovaná internými kapacitami. „Webová stránka reflektuje potreby klientov Sociálnej poisťovne, je jednoduchšia, prehľadnejšia a zároveň vytvorila priestor pre konkrétne životné situácie klientov Sociálnej poisťovne, čím zjednodušila ich orientáciu v oblasti sociálneho poistenia," uvádza sa v materiáli.

Vyzdvihuje aj zavedenie elektronického účtu poistenca a komplexný prístup k modernizácii a zefektívneniu informačných technológií Sociálnej poisťovne.

Milan Krajniak, minister práce Čítajte viac Krajniak ide opraviť rodičovský bonus. Zmeny sa dotknú desiatok tisícov penzistov

Generálnemu riaditeľovi Sociálnej poisťovne môže vláda priznať odmenu raz ročne najneskôr do 31. marca kalendárneho roka, najviac do výšky 12-násobku jeho mzdy. Pri priznaní odmeny vláda zohľadní plnenie strategických zámerov činností Sociálnej poisťovne a hospodárenie Sociálnej poisťovne.

„Dozorná rada Sociálnej poisťovne na svojom zasadnutí dňa 6. decembra 2022 konštatovala, že v roku 2022 generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne splnil všetky úlohy vyplývajúce zo zákona o sociálnom poistení a zo strategických zámerov činností Sociálnej poisťovne," uvádza sa v materiáli.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Sociálna poisťovňa
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy