„Silný investor ako Bosch si vybral pre svoj ďalší rozvoj východné Slovensko. Verím, že bude dlhodobo pozitívne ovplyvňovať celý región, pričom ide o sektor výroby, ktorý aj z pohľadu udržateľnosti na Slovensku veľmi vítame,“ uviedol minister hospodárstva Karel Hirman.
Čítajte viac Ľudí bez práce je tam skoro 20 percent. Príde na Gemer investor? Máme ho na udičke, ale ešte sa trepe, priznáva SulíkOkrem existujúcej infraštruktúry a prístupu ku kvalifikovaným zamestnancom je podľa rezortu výhodou danej lokality aj blízkosť skupinového závodu pre komponenty v maďarskom Miškovci, ktorý je vzdialený približne 130 km. Začiatok produkcie, kde by malo nájsť pracovné miesta 400 zamestnancov, je naplánovaný na koniec roka 2023. V závislosti od vývoja trhu Bosch podľa MH zváži ďalšie rozširovanie svojich aktivít na východnom Slovensku.
O plánoch investora informoval ešte v auguste exminister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Ten avizoval, že by spoločnosť mohla v plánovanom priemyselnom parku Záborské v okrese Prešov pri výrobe elektromotorov do bicyklov zamestnať až 4000 ľudí. Bosch však investíciu vtedy nepotvrdil s tým, že skúma rôzne možnosti.
Čítajte viac Dobré časy sa skončili, domácnosti prídu o desatinu majetku. Pozrite si porovnanie bohatstva Slovákov (rebríček)Potvrdenie príchodu nového investora na východ Slovenska privítal aj premiér Eduard Heger (OĽANO). „Som rád, že prichádza investor, ktorý vytvorí ďalšie stovky pracovných miest na východe,“ povedal Heger pri odchode z rokovania tripartity. Zdôraznil, že Slovensko investuje na východe Slovenska aj do dopravnej infraštruktúry, konkrétne do výstavby rýchlostnej cesty R2 v úseku Šaca – Košické Oľšany, ale aj do rekonštrukcie južnej železničnej trasy. Energetickú bezpečnosť východného Slovenska by podľa premiéra mala posilniť plánovaná výstavba veterných elektrární.